Oto Ekspertiz Hizmet İçeriği

Oto Ekspertiz hizmeti veren firmalar ikinci el araç satın almak isteyen kişilere destek olan firmalardır. Satın almak istediği araca yönelik olarak endişe taşıyan kişiler bu araçları ikinci el araç ekspertiz firmasına götürerek teste tabi tutarlar. Böylelikle satın almak istedikleri araçta bir kusur bulunup bulunmadığını öğrenmiş olurlar.

Oto Ekspertiz hizmetlerinde aracın kontrolünü yapmak ve bu işi raporlamak esastır. Yapılan kontrollerin niteliğinde ise iç ve dış aksanlar ve mekanik kontrolü bulunur. Ancak aracın kontrol edileceği oto ekspertizin güvenilir olduğu konusuna dikkat edilmesi şarttır. Eksik bir bilgi aracı satın alacak olan kişiyi mağdur edebilecektir.

Oto Ekspertiz Hizmeti Nedir?

Oto ekspertiz hizmeti ikinci el araç alacak olan kişilere verilen bir hizmettir. Galeri veya sahibinden ikinci el bir araç beğenen ve bu arabayı satın almak isteyen kişiler araçları Oto ekspertiz firmasına götüreceklerdir. Oto ekspertiz firması aracın kontrolünü yapacak ve araçla ilgili rapor tutacaktır. Oto ekspertiz firmasının tutmuş olduğu raporda aracın kusurları ve hataları yer alır. Böylelikle kişi satın almak istediği aracın içeriğini öğrenecek ve aracı satın alıp almama konusunda karar verecektir. Bu alanda hizmet alınacak olan oto ekspertiz firmasının güvenilir ve kaliteli bir firma olması önem taşır.

Özellikle Galeri ile iş birliği içerisinde çalışma yapan oto ekspertiz firmalarının seçilmemesi gerekir. Araçla ilgili doğru karar vermek ileride ortaya çıkacak olan mağduriyetleri de engelleyecektir. Arabanın fiyatını bir nevi oto ekspertiz firmasının vermiş olduğu rapor belirler. Araçta hasar ve kusur bulunması aracın değerini düşüren sebeplerden biridir. Bu bakımdan alıcının araç konusunda zarar etmemesi için kaliteli bir oto ekspertiz firmasından bilgi edinmesi gerekir.

Oto Ekspertiz Firmasında Ne İş Yapılır?

Oto ekspertiz firması ikinci el araçların kontrollerini yapar. Aracın dış aksanında ve iç aksanında bulunan hasar ve sorunları tespit eder. Aracın mekaniğinde ortaya çıkan ve daha önce öncesinde yapılmış olan kaza durumları gibi etmenler aracın değerini de belirleyecek olan durumları içerir. Bu bakımdan Oto ekspertiz firmaları araçları Özel test cihazlarına sokarak herhangi bir olumsuz durumları olup olmadığını tespit ederler.

Böylelikle alıcı aracı alıp almama konusunda karar verecektir. oto ekspertiz firmalarının güvenilir bir firma olması alıcıyı doğru yönlendirme açısından önem taşır. Araçta boya olup olmadığı, daha önceden kaza yapıp yapmadığı, parça değişimi bulunup bulunmadığı gibi durumlar oto ekspertizin yapmış olduğu çalışmalar sonrasında ortaya çıkar.

Oto Experim
Genellikle 1 saat içerisinde yanıt verir.

Oto Experim
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
07:18
×
Whatsapp