img
Garantili Ekspertiz
paketi ile dört dörtlük güvence sunuyoruz.
Oto Experim CARRANTY, üretici garantisi bitmiş otomobilinizi arıza durumlarına karşı güvence altına alan bir garanti paketidir. Otomobilinizde meydana gelen mekanik veya elektrik kaynaklı arızaların tespit ve onarımını sağlayan Oto Experim CARRANTY, arıza durumlarında; Yol Yardım, Çekici, Konaklama ve yola devam ikame araç hizmetleri ayrıcalıklı hizmet sunmaktır.

Oto Experim Garantisi Nedir?

Oto Experim CARRANTY ikinci el olarak aldığınız ve Oto Experim Oto Ekspertiz'de ekspertiz hizmeti aldığınız otomobilinizin garanti kapsamındaki önemli parçalarını (motor,şanzıman vs. ...) yeni yasaya uygun olarak 3 ay ya da 5 bin km (hangisi daha önce tamamlanırsa) arızalara ve bozulmaya karşı güvence altına alan bir garanti paketidir.

Oto Experim CARRANTY ile otomobilinizi satın aldıktan sonra ileri tarihlerde oluşabilecek mekanik veya elektrik kökenli arızaların tespit ve onarımını yaptırabilir,böylelikle ortaya çıkabilecek onarım ve değişim masraflarına karşı aracınızı ve bütçenizi koruma altına alabilirsiniz

Oto Experim CARRANTY,otomotiv sektöründe köklü bir geçmişe sahip olan Ağca Group'un bireysel müşteriler için oluşturduğu güvenli ve geniş kapsamlı bir otomobil garanti paketidir.

Oto Experim Hangi Araçları Garanti Altına Alır?

Oto Experim CARRANTY'den yararlanabilmek için binek veya hafif ticari aracınızın 8 yaş/160.000 kilometreyi aşmamış olması gerekmektedir.Ayrıca araçların Oto Experim Oto Ekspertiz şubelerinden herhangi birisinde ekspertiz yapılmış olması şartı konulmuştur.Aracınızın bu şartlara uyması halinde Oto Experim CARRANTY paketi alabilir, aracınızın şanzıman ve motor gibi önemli parçalarını mekanik ve elektrik kaynaklı arıza risklerine karşı koruma altına alabilirsiniz.

Oto Experim CARRANTY, üretici garantisi bitmiş otomobilinizi arıza durumlarına karşı güvence altına alan bir garanti paketidir. Otomobilinizde meydana gelen mekanik veya elektrik kaynaklı arızaların tespit ve onarımını sağlayan Oto Experim CARRANTY, ikinci el garanti ürünleri gibi otomobilinizde oluşabilecek beklenmeyen masrafların finansal yüklerine karşı sizi korumaya alır.

Otomotiv sektöründe üretici birçok firmanın uzatılmış garanti ve ikinci el garanti hizmetlerini güvenle sağlayan Oto Experim tarafından geliştirilen Oto Experim CARRANTY otomobil garanti paketi ile binek aracınızı 1 yıl ya da 15.000 kilometreye kadar güvenceye alabilirsiniz. Oto Experim CARRANTY’in ayrıcalık ve hizmetlerinden yararlanmak için ise binek aracınızın 8 yaş / 160.000 kilometreyi aşmamış olması gerekmektedir.

Oto Experim CARRANTY, ikinci el otomobil pazarında araç almak isteyen ve aracını satmak isteyen kullanıcılar için planlanmış bir garanti planıdır.

Neden ikinci el garanti?

Son yıllarda ülkemizde sıfır kilometre araçların satış oranlarında düşüş gözlemlenmektedir. Otomobillere ödenen net fiyatın dışında ÖTV, KDV ve aracın motor hacmine göre fiyatı değişiklik gösteren Motorlu Taşıtlar Vergisinin de eklenmesi sıfır otomobil satışlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Sıfır kilometre araçların tüketiciler için oldukça masraflı bir hale gelmesi, ülkemizde ikinci el otomobil piyasasının canlanmasına neden olmaktadır.

Sıfır araçlara göre daha ucuz olduğu için tercih edilen ikinci el araçların da birtakım riskleri söz konusudur. İkinci el piyasasında çok fazla araç bulunması ve bu araçların çoğunun üretici garantisinin sona ermesi veya ikinci el garantisinin olmaması bu risklerden bazılarıdır.

İkinci el garanti ya da üretici marka tarafından verilen garanti güvencesinde olmayan ikinci el araçlar, satın aldıktan sonra sizi daha büyük masraflarla karşı karşıya getirebilir. Yüksek kilometre yapmış, şehir trafiğinde bir hayli yıpranan bu araçlar özellikle ikinci el garanti güvencesinde de değilse, sizleri yüksek tutarlı servis ücretleriyle başbaşa bırakabilir. Bu aşamada, ikinci el araç satın alırken ikinci el garanti korumasına sahip araçlara yönelmeniz çok daha yerinde olacaktır.

Neden ikinci el garanti için Oto Experim?

Oto Experim’in pratik çözümler sunan otomobil paketi Oto Experim CARRANTY, aracınızı ikinci el garanti ürünü olarak korumaya alır. Oto Experim CARRANTY üstelik ikinci el araç satımı esnasında meydana gelebilecek arızaların finansal risklerini de kapsar. Oto Experim CARRANTY sağladığı ücretsiz ekspertiz raporu sayesinde hem satıcıya hem alıcıya avantaj sağlar. Oto Experim CARRANTY’nin korumaya aldığı parçaları aşağıda daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Oto Experim GARANTİ Kapsamındaki Parçalar

Motor

Motor bloğu, Silindir Kapağı, Silindir kapak contası, Silindir kapak cıvataları, Supaplar (emme-egzoz-yanık olanlar hariç), Supap iticileri (hidrolik ayarlılar dahil), Supap yayları ve gaydları, Eksantrik milleri ve kasnakları, zamanlama dişlileri ve zincirler (triger/zamanlama kayışları hariç), valfler ve kılavuzlar, Yağ Pompası, Pistonlar, Segmanlar, Piston burçları, Biyel kolları, Krank mili ve yatakları, karter, Gömlek, tüm burçlar, Emme manifoldu, Egzoz manifoldu, Volan ve Volan çemberi, Turbo (yalnız revizyon olması şartı ile).

Vites Kutusu (Düz Şanzıman)

Yağlar ve sıvılar (arıza kaynaklı değişim),İç vites dişlileri, Senkromeç sarıları ve yuvaları, Vites seçicileri, Şaftlar, Rulman ve burçları, Transfer dişlileri.Vites Kutusu(Tork Konvertörlü ve Zincir Aktarımlı

Otomatik Şanzımanlar)

Yağlar ve sıvılar (arıza kaynaklı değişim),İç miller, Dişliler, Frenleme bantları, Redüktör, Hız sensörü, Yağ basınç pompası, Yağ soğutucusu ve basınç regülatörü, Yatak ve burçları, Servo ve plakası, Transfer dişlileri, diferansiyel, çatallar ve milleri, dişliler, pistonlu ve çekmeli valf (elektro vana), presli plakalar, yatak ve rulmanlar, planet dişlisi, contalar.

Vites Kutusu (Çift kavramalı ve Robotlu / Yarı Otomatik Şanzımanlar)

Yağlar ve sıvılar(arıza kaynaklı değişim), planet dişliler, Redüktör dişliler, miller, Değişken bobinler, Basınç halkaları, İç contalar.TorkKonvertörü: Herhangi bir mekanik iç bölümarızası durumunda.

Diferansiyel

Yağlar (arıza kaynaklı değişim), ayna, mahruti ve pinyon dişliler, Tahrik milleri, Dişliler, Rulman ve burçlar.(Yağ filtrelerinin, yağlayıcıların, antifriz ve akışkanların değişimi, Carranty sertifikası kapsamındaki bir bileşenin arızası sonucu değişimi veya onarımı gerçekleşmesi şartı ile kapsama dahil edilecektir).

Elektrik Sistemi

Marş motoru, Marş motoru üst selenoidi, Marş motoru dişlisi, ön kavrama, alternatör, diyot sargısı, Motor elektrik tesisatı.

Whatsapp