Ümraniye Oto Ekspertiz

En Profesyonel oto ekspertiz ve testleri ile kısa sürede aracınız hakkında tüm detaylı bilgiyi edinebilirsiniz. Motor testi, boya kaporta bölümü testi, arıza elektronik, dyno testi ve mekanik gelişmiş testleri ile gerçekleştirilen oto ekspertizi aracınız hakkında eksiksiz bilgi edinmenizi sağlar. Sektörde uzman profesyonel kadrosunun kullandığı en gelişmiş ekipmanlarla, bilgisayar ortamında gerçekleştirdiği detaylı testleri ile Ümraniye’de tek adresiniz otoexperim!

Ümraniye oto ekspertiz, en anlaşılır dilde bir rapor ile tüm sonuçları sözlü ve yazılı şekilde size sunar. Araç ekspertiz ile almak üzere olduğunuz ikinci el ya da bazı durumlarda sıfır araç en yeni ekipmanlar ve deneyimli kadro ile en ince noktasına kadar test edilir ve raporlanır.

Ümraniye Oto Ekspertizi Nasıl Yapılır?

Oto ekspertiz işlemi alıcı ve satıcı açısından oldukça büyük öneme sahiptir. Ümraniye oto ekspertiz uzaman eksperlerinin yapacağı işlem öncesi aracın temiz bir şekilde servise getirilmesi gerekir. Temiz bir araç üzerinde gerçekleştirilen boya kontrolü doğru sonuçlara ulaştırır. Servise gelen araçlarda;

İlk olarak süspansiyon testleri gerçekleştirilir. Süspansiyon testi ile 4 tekerlek bilgisayarlı makine ile kontrol edilir. Test işlemleri esnasında direnç kaybı ve patlak herhangi bir bölge var mı? Gibi sorulara yanıtlar aranır.

Süspansiyon kontrolleri sırasında fren test cihazı ile aracın frenleri de kontrol edilir. Aracın fren değerleri bir makine aracılığı ile test edilir. Ortalama hızın biraz üzerinde bir hızla giden aracın fren yapması sonucu dengesiz frenlenen bir araç sağa ya da sola doğru çeker. Dengenin 4 teker üzerinde eşit olması gerekir. Bir tekerin diğerinden daha az frenlemesi aracın savrulması gibi kötü sonuçlara sebep olur.

Fren testi sonrası araç ekspertiz işleminde motor kondisyon testine geçilir. Dyno testinin gerçekleştirilebilmesi için aracın lift üzerine alınması gerekir. Aracın şanzımanı, motor bölgesi ya da aktarma organları üzerinde herhangi bir darbe ya da kırıklık olup olmadığı belirlenir. Bu alanda herhangi bir yağ kaçağı gibi sorunlara rastlanırsa, bu durumlar rapor edilir.

Dyno işleminin tamamlanmasından sonra test işlemleri devam eden araç Diagnostic test işlemine bağlanır. Bu test ile aracın beyni kontrol edilir. Araba beyni üzerinde bir arıza söz konusu olduğunda bu kod belirleyici olur. Bu koda göre rapor hazırlanır. Bu test içinde sürücüye sunulmayan arıza kodlarının bilgileri de alınır.

El freni testide de gerçekleştirilen testlerden biridir. Bu test, tüm araç ekspertiz işleminin güvenli bir şekilde yapılmasını sağlar. Ekpertiz işlemleri sonrasında aracın tüm güvenliği olması gerektiği gibi sağlanır. Gerçekleştirilmesi gereken tüm işlemler tamamlandıktan sonra bilgisayara aktarılır ve raporlanır.

Ekspertiz işlemleri sırasında oldukça dikkat edilmeli ve ince detaylara önem verilmelidir. Tüm testler Ümraniye oto ekspertiz uzman eksperleri tarafından yapılır. Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen testler sonucunda herhangi bir hatalı raporlama söz konusu değildir.

Oto Ekspertiz Avantajları Nelerdir?

Araç ekspertiz işlemi ile kullanıcıların gözle göremeyeceği detaylar incelenir. Bu detaylar aracın içinde yapılan işlemler ve aracın dışında yapılan işlemler olmak üzere ikiye ayrılır. Böylece hem alıcı hem de satıcı açısından tarafsız bir üçüncü uzman görüşü alınmış olur. Bilirkişi tarafından gerçekleştirilen oto ekspertiz işlemi özellikle araç alım satımlarında aracın durumunu görmek için büyük öneme sahiptir. Aracın genel durumunu incelemeye ve performansını ölçmeye yarayan araç ekspertizi, araç alım satımları öncesi gerekli olan bir işlemdir. Ekspertiz raporu, araç ile ilgili detaylı ve doğru bilgilere ulaşılmasını sağlar.

Ümraniye Oto Ekspertiz hizmetleri, Ümraniye ve çevresinde birçok araç sahibi tarafından tercih edilir. Kaliteli hizmet anlayışı ile gerçekleştirilen araç ekspertiz çalışmalarının herhangi bir yasal zorunluluğu bulunmaz. Siz de Ümraniye’de araç ekspertiz hizmetleri arıyorsanız, Otoexperim ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ümraniye Oto Ekspertiz Fiyatı

Ümraniye oto ekspertiz olarak verilen ekspertiz raporu her zaman tarafsız ve güvenilirdir. Oto ekspertiz fiyatları belirlenirken test İşlemleri parça parça değil bir bütün olarak değerlendirilir. Tüm aracı incelemeye ve raporlamaya yarayan oto ekspertiz hizmeti, otoexperim tarafından en uygun fiyat avantajları ile sunulur. Ümraniye eksper ihtiyaçlarınızda zaman kaybetmeden hizmet ve fiyatlar hakkında bilgi almak için Otoexperim.com sayfasını inceleyebilir, (0212) 543 93 93 No’lu telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp