Sefaköy Yetkili Egzoz Emisyon Ölçüm İstasyonu

Sefaköy Oto Experim olarak Sefaköy Egzoz Emisyon Ölçüm İstasyonumuzda ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı onaylı egzoz emisyon ölçümü yapmaktayız. Oto Experim güvencesinde ikinci el araç satın alacak vatandaşlarımızın ya da egzoz muayenesine ihtiyacı olan vatandaşlarımıza tecrübeli ve güvenli bir hizmet sağlamaktayız.

Ne sıklıkta emisyon ölçümü yapılmalıdır?

Egzoz muayenesini yaptırmadığınız takdirde ödeyeceğiniz cezaları düşünürsek, muayene tarihlerini düzenli şekilde takip etmenin öneminden bahsedebiliriz. Egzoz emisyon ölçüm periyodları aracınızın türüne göre değişiklik göstermektedir.

Ticari araçlar ve diğer motorlu taşıtlar için egzoz emisyon ölçümü her yıl tekrarlanmalıdır.

Hususi araç ve resmi otomobiller için ilk muayene, aracın 3. yaşını doldurmasıyla yapılır. İlk defa egzoz gazı emisyon ölçümü yapacak araçlarda egzoz gazı emisyon ruhsatı alınması gerekmektedir. Sonrasında her 2 yılda bir egzoz emisyon ölçümü tekrarlanmalıdır.

Egzoz gazı emisyon ölçüm sonucu sınır değerlere uygun çıkmayan taşıt sahipleri 30 gün içerisinde aynı istasyonda ilk ölçümden sonra yapılacak en fazla 2 ölçüm için ücret ödemezler. Egzoz muayenesi yaptırmanın bedeli katma değer vergileri de dahil olmak üzere 180 TL olarak belirlenmiştir.

Egzoz muayenesi yaptırmama cezası 2022 yılı için 1.895 TL olarak belirtilmiştir. Bu yüzden yüklü miktardaki cezaların ödenmemesi için mutlaka egzoz emisyon muayene periyodlarınızı aksatmadan yapmanız ve kontrolünü sürdürmeniz oldukça önemlidir. Aracınızın cinsine göre belirlenmiş periyodlarında muayene işlemini gerçekleştirdiğiniz takdirde 1.895 TL olan cezadan kurtulmuş olacaksınız.

TÜM ŞUBELER
Whatsapp