Alibeyköy Yetkili Egzoz Emisyon Ölçüm İstasyonu

Alibeyköy Yetkili Egzoz Gazı Emisyon ölçüm istasyonu, siz değerli müşterilerimizin hizmetine açılmıştır.

İlk kez egzoz gazı emisyon ölçümü yapacak araçlarda egzoz gazı emisyon ruhsatı alınması gerekmektedir. Egzoz gazı emisyon ölçümü 1 Ocak 2023 tarihi itibari ile 180,00 TL’dir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının denetimi altında kameralı sistem üzerinden yapılan egzoz gazı emisyon ölçümü için gerekli evraklar şu şekildedir;

T.C kimlik nosunu gösteren Nüfus cüzdanı

Ehliyet veya Pasaportunuzu yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Egzoz gazı emisyon ölçüm sonucu belirlenen değerlerde uygun görülmeyen taşıtlarda araç sahibine ölçüm sonucu verilir; Egzoz pulu verilemez. Araç sahibi taşıtı ile ilgili gerekli bakım ve onarımı yapabilmesi için 30 gün içerisinde egzoz gazı emisyon ölçümünü yeniden yaptırabilir. Aynı istasyonda 2 defa hakkı mevcuttur. Taşıtta kaza, değişiklik, tadilat ve benzeri durumlarda taşıtı araç muayenesinin yenilenmesinin zorunlu olduğu durumlarda egzoz gazı emisyon ölçümlerinin yenilenmesi ve egzoz gazı emisyon pulu alınması gerekmektedir. Egzoz gazı emisyon ölçümünü yaptırmayan, egzoz gazı emisyon pulu bulunmayan araçlara Çevre kanunu gereğince 500,00 TL para cezası bulunmaktadır.

TÜM ŞUBELER
Whatsapp