Volkswagen Passat Aracım Ne Kadar Eder?

2021 yılında sıfır ve ikinci el araba piyasası fiyat konusunda hızlı bir yükselişe geçmeye başlamış, alıcıları zorladığı kadar satıcıları da satabilme hakkında bir hayli zorlamıştır. Alıcılar aracın değerini kendileri araştırırken öğrense de satıcı olacak kişiler bu konu hakkında net bir fikre sahip olamayabiliyorlar. Volkswagen Passat aracınızı satarken veya değerlendirip ne kadarlık bir fiyata sahip olduğunu merak ediyorsanız bunun için birkaç başlıkta öğrenebilmeniz mümkündür.

Passat aracınızı satışa koyarken öncelikle aracın modeli, hangi yılda piyasaya çıktığı, gövde tipi ve yakıt tipi oldukça önemli bir noktadır. Alıcı olacak kişiler özellikle araçta yer alan hasar kaydına ve hasar varsa nerelerde bulunduğuna oldukça dikkat etmektedirler. Örneğin büyük hasar kaydı içeren bir aracı satın almak onların başına bir yükü daha getirebileceği için satacağımız araca pek iyi bakmayabilirler. Bu yüzden bir satıcı olarak ilk önce araçta bulunan hasarları onarmak ardından ise satışa temiz haliyle çıkarmak daha uygun olacaktır.

Volkswagen Passat araçlarda genellikle aracın sıfır veya ikinci el olması fiyat aralığını oldukça fazla artıran unsurlar arasında yer alıyor. Bunun yanında elbet motor gücü de önemli roller arasında bulunmakta. Özellikle son zamanlarda Passat araçların TDİ, TSİ veya FSİ olması alıcıları etkileyen faktörlerdendir.

Passat insanlara sadece motor gücüyle değil görünüşü ile de etkileyici bir hava vermekte. Bir tasarım harikası olan bu araç modeli gerek dışarıdan güzel bir görünüm sunması gerekse koltuk kısmının konforlu olmasıyla uzun veya kısa yol deneyimlerinizi rahatlatacaktır. Araç fiyatını belirlerken görünüşün de önemli olduğunu unutmamakta fayda var. Aracın iç kısmında herhangi bir yıpranma, hata veya eksiklik bulunmaktaysa satılığa çıkarmadan önce yaptırmanızı öneriyoruz. Ufak detayların her zaman etkileyici olduğunu unutmayınız.

Sıfır Passat Ne Kadar?

Model

Fiyat

Passat Variant 1.5 TSI ACT 150 PS DSG Business

1.785.000₺

Passat Variant 1.5 TSI ACT 150 PS DSG Elegance

2.176.300₺

Passat Alltrack 2.0 TDI 200 PS SCR 4M DSG Alltrack

3.518.500₺

Aracımın Fiyatı Ne Kadar Eder?

2021 yılında sıfır ve ikinci el ortalama Passat fiyatları modellerine göre aşağıda belirtilmiştir;

  • 2022 Model VOLKSWAGEN PASSAT 1.5TSİ Fiyatı ortalama 1.455.000 TL,
  • 2018 VW PASSAT1.6TDI BMT TRENDLİNE 124.000KM fiyatı ortalama 981.500 TL,
  • 2021 ÇIKIŞ VOLKSWAGEN PASSAT 1.5 TSI ACT BUSİNESS KM 87 BİN fiyatı ortalama 1.198.500 TL,
  • PASSAT 1.6 TDI BMT BUSİNESS DSG fiyatı ortalama 1.178.000 TL,
  • VW PASSAT 1.6 TDİ COMF. DSG CAMTAVAN 79000KM fyatı 1.420.000 TL,
  • 2017 PASSAT 1.6 TDİ COMFORTLİNE CAM-BEJ İÇ-DİJİTAL fiyatı ortalama 1.225.000 TL,
  • 2019 Elegance Boyasız Tramersiz Yetkili Servis Bakımlı 43 Bin Km Passat fiyatı ortalama 1.560.000 TL'dir.

Passat Aracınızın Piyasa Fiyatı Hakkında Bilgi Edinmek

Passat aracınızı satışa koymadan önce fiyatı hakkında net bir bilgi edinmemiz için yapmamız gereken basit ama etkili adımlardan bir tanesi de İnternet, yaşadığınız yerde bulunan Araç Pazarları veya Araç Alım Merkezlerinden bilgi almaktır. Kendi kafamıza göre veya yakın çevremizden duyduğumuz baştan sağma bilgilerle araca fiyat biçmek doğru adım olmayacaktır. Bu yüzden ilk önce net olarak fiyat bilgisi alacağımız yerlere başvuralım ardından da istediğiniz fiyatı belirleyip kafanızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırabiliriz.

Volkswagen Passat Aracımda Arıza Varsa Nasıl Satabilirim?

Yalnızca Volkswagen Passat araç modelleri nde değil diğer bütün araç modellerinde araç satımı gerçekleştirirken oldukça fazla dikkat etmemiz gereken noktalardan bir tanesi de hasar kaydı bulunup bulunmamasıdır. Aracı satmadan önce hasar olan yerleri yaptırmanız sizi satış konusunda rahatlatacaktır. Lakin hasar kaydı olmasıyla satışa sunmanız satışı geciktireceği gibi alıcı kişilerin de kafalarında çok fazla soru işaretleri oluşturabilir.

Eğer Volkswagen Passat aracınız hasarlıysa yetkili alıcı Kurumlara ve farklı şahıslara da satabilmeniz mümkündür.

Otomobilinizi satmadan önce, profesyonel bir oto ekspertiz hizmeti almak da önemlidir. Firmamız, uzman ekibiyle aracınızı detaylı bir şekilde inceleyerek, doğru ve adil bir değerleme yapmanıza yardımcı olacaktır. Böylece, Passat aracınızı güvenilir bir şekilde satışa çıkarabilir ve piyasadaki rekabet avantajınızı artırabilirsiniz.
Whatsapp