Volkswagen Passat Aracım Ne Kadar Eder?

2021 yılında sıfır ve ikinci el araba piyasası fiyat konusunda hızlı bir yükselişe geçmeye başlamış, alıcıları zorladığı kadar satıcıları da satabilme hakkında bir hayli zorlamıştır. Alıcılar aracın değerini kendileri araştırırken öğrense de satıcı olacak kişiler bu konu hakkında net bir fikre sahip olamayabiliyorlar. Volkswagen Passat aracınızı satarken veya değerlendirip ne kadarlık bir fiyata sahip olduğunu merak ediyorsanız bunun için birkaç başlıkta öğrenebilmeniz mümkündür.

Passat aracınızı satışa koyarken öncelikle aracın modeli, hangi yılda piyasaya çıktığı, gövde tipi ve yakıt tipi oldukça önemli bir noktadır. Alıcı olacak kişiler özellikle araçta yer alan hasar kaydına ve hasar varsa nerelerde bulunduğuna oldukça dikkat etmektedirler. Örneğin büyük hasar kaydı içeren bir aracı satın almak onların başına bir yükü daha getirebileceği için satacağımız araca pek iyi bakmayabilirler. Bu yüzden bir satıcı olarak ilk önce araçta bulunan hasarları onarmak ardından ise satışa temiz haliyle çıkarmak daha uygun olacaktır.

Volkswagen Passat araçlarda genellikle aracın sıfır veya ikinci el olması fiyat aralığını oldukça fazla artıran unsurlar arasında yer alıyor. Bunun yanında elbet motor gücü de önemli roller arasında bulunmakta. Özellikle son zamanlarda Passat araçların TDİ, TSİ veya FSİ olması alıcıları etkileyen faktörlerdendir.

Passat insanlara sadece motor gücüyle değil görünüşü ile de etkileyici bir hava vermekte. Bir tasarım harikası olan bu araç modeli gerek dışarıdan güzel bir görünüm sunması gerekse koltuk kısmının konforlu olmasıyla uzun veya kısa yol deneyimlerinizi rahatlatacaktır. Araç fiyatını belirlerken görünüşün de önemli olduğunu unutmamakta fayda var. Aracın iç kısmında herhangi bir yıpranma, hata veya eksiklik bulunmaktaysa satılığa çıkarmadan önce yaptırmanızı öneriyoruz. Ufak detayların her zaman etkileyici olduğunu unutmayınız.

Aracımın Fiyatı Ne Kadar Eder?

2021 yılında sıfır ve ikinci el ortalama Passat fiyatları modellerine göre aşağıda belirtilmiştir;

· 2021 Volkswagen Passat 1.5 TSI ACT 150 PS DSG Impression: Ortalama 437.000 TL

· 2021 Volkswagen Passat 1.5 TSI ACT 150 PS DSG İşletme aracı: Ortalama 500.000 TL

· 2021 Volkswagen Passat 1.5 TSI ACT 150 PS DSG Elegance: Ortalama 600.000 TL

· 2021 Volkswagen Passat 1.6 TDI SCR 120 PS DSG Impression: Ortalama 650.000 TL

· 2021 Volkswagen Passat 1.6 TDI SCR 120 PS DSG İşletme aracı: Ortalama 650.000 TL

· 2021 Volkswagen Passat 1.6 TDI SCR 120 PS DSG Elegance: Ortalama 660.000 TL

· 2021 Volkswagen Passat 2.0 TDI SCR 150 PS DSG İşletme aracı: Ortalama 750.000 TL

· 2021 Volkswagen Passat 2.0 TDI SCR 150 PS DSG Elegance: Ortalama 900.000 TL

· 2021 Volkswagen Passat 2.0 TDI SCR 240 PS 4M DSG Elegance: Ortalama 110.000 TL

Passat Aracınızın Piyasa Fiyatı Hakkında Bilgi Edinmek

Passat aracınızı satışa koymadan önce fiyatı hakkında net bir bilgi edinmemiz için yapmamız gereken basit ama etkili adımlardan bir tanesi de İnternet, yaşadığınız yerde bulunan Araç Pazarları veya Araç Alım Merkezlerinden bilgi almaktır. Kendi kafamıza göre veya yakın çevremizden duyduğumuz baştan sağma bilgilerle araca fiyat biçmek doğru adım olmayacaktır. Bu yüzden ilk önce net olarak fiyat bilgisi alacağımız yerlere başvuralım ardından da istediğiniz fiyatı belirleyip kafanızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırabiliriz.

Volkswagen Passat Aracımda Arıza Varsa Nasıl Satabilirim?

Yalnızca Volkswagen Passat araç modelleri nde değil diğer bütün araç modellerinde araç satımı gerçekleştirirken oldukça fazla dikkat etmemiz gereken noktalardan bir tanesi de hasar kaydı bulunup bulunmamasıdır. Aracı satmadan önce hasar olan yerleri yaptırmanız sizi satış konusunda rahatlatacaktır. Lakin hasar kaydı olmasıyla satışa sunmanız satışı geciktireceği gibi alıcı kişilerin de kafalarında çok fazla soru işaretleri oluşturabilir.

Eğer Volkswagen Passat aracınız hasarlıysa yetkili alıcı Kurumlara ve farklı şahıslara da satabilmeniz mümkündür.

Whatsapp