TSI Nedir? ve TSI Açılımı Nedir? ve TSI Nasıl Çalışmaktadır? Oto Experim olarak tüm bu soruların cevaplarını en ince ayrıntısına kadar detaylandıracağız. Çift şarjlı ve direk enjeksiyonuna bağlı motora TSI denir. TSI İngilizce açılımı ise Turbo Spercharger İnjektion kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. TSI motorlar 1.4 litre motor hacimleri sahip olması ile beraberinde kullanım sağlanılmaktadır. Teknik bir açıklama ise TSI düşük hacimli motorunların turbo kompresöt birlikteliği ile oluşturulmuş yapının mimari teknolojisidir. TSI motor teknolojisini ilk olarak Volkswagen markası sağlamaktadır.

TSI Motor Teknolojisinin Avantajları Nelerdir?

Turbo boşluğu kesinlikle olmaz. Bundan dolayı düşük devirde güç kaybı yaşanmamaktadır. Motor zorlaması yaşanmamaktadır. TSI motorlar teknoloji bakımından ve yakıt tüketimi bakımından üst sekment motorlardır. Çevreci motorların içerisine adını yazdırmıştır.

TSI Motor Nasıl Çalışmaktadır?

TSI motorları kompakt bir düzen içerisinde yüksek güçlü ve daha az yakıt kullanmakta olan motor teknolojisidir. Motor hacimleri direk olarak performansa dayalıdır ve kullanıcıya üstün sürüş sağlamak adına tasarlanmış çevreci motor statüsündedir. TSI motor teknolojisi, 1500 veya 1750 dev/dak gibi düşük motor devri içerisinde bulunan en yüksek torku elde edebilmek adına tasarlanmıştır. Sürüş keyfi ile beraberinde yakıt tüketimini de harika bir şekilde optimize eder

TSI motorlarda bulunan turbo şarj sistemi motorun su soğutmalı devresel kullanıcı kontrolü ile hızlı bir şekilde püskürtme işleminin ardından yakıt yanma odalarına iletilir ve maksimum enerji sayesinde gerekli sürüş deneyimi motorun dinamikliği ile sağlanmaktadır. Düşük devirde dahil olmak üzere yüksek tork değerlerine sahip TSI motorlarda hangi viteste olursanız olun ani hızlanma ve turbo yakıt sistemini rahatlıkla geçiş sağlayabilecek bir teknolojisi mevcuttur.

Oto Experim
Genellikle 1 saat içerisinde yanıt verir.

Oto Experim
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
22:46
×
Whatsapp