Son yıllarda otomatik vitesin sürücüler tarafından tercih edilmesi ile en fazla tercih edilen tiptronik vites tercih edilmektedir. Aslına bakarsanız tiptronik vites seçeneği yeni bir kavram olarak karışımıza çıkmaktadır. Bundan dolayı otomatik vites ve manuel vites kavramları içerisinde sürücülerin kafasında soru işareti yaratmış durumdadır. Akla direk olarak Otomatik Vites ile Tiptronik Vites Arasındaki Fark Nedir? sorusuna yanıt aranmaktadır. Tiptronik vitesli araçlarda sürücü istediği taktirde hem manuel vites hem de otomatik vites kullanımını yapabilmektedir.

Oto Ekspertiz

Triptonik Vites Ne Zaman Bulundu?

Tiptronik vites otomotiv sektörünün öncü ismi Porsche tarafından geliştirilmiştir. Alman markası olan Porsche mühendisleri tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Geliştirilen tiptronik vites günümüzde birçok markada aynı isim ile kullanılmaktadır. Tiptronik vites kullanıcısına rahat vites geçişi performansa dayalı bir alt yapı ve konfor yaşatması ile otomatik vites keyfini sorunsuz bir şekilde hissedebilirsiniz. Halk arasında tiptonik vites yada triptonik vites olarak bir algı vardır fakat doğrusu tiptronik vitestir. Spor araç teknolojisinde oldukça karşımıza çıkan tiptronik vites manuel vites seçeneğini kullanıldığı taktirde şanzıman otomatik olarak tepki göstermektedir. Motorun devri yükseldikçe ve vites otomatik olarak hacmi yükseltir. Veya düşürmektedir. Devir sınırı üreticiden üreticiye değişkenlik gösterebilir.

Triptonik Şanzıman(Vites) Arızasında Ne Yapılmalı?

Aracınızda herhangi bir vites arızası olduğunu düşünüyor ve detaylıca kontrol edilmesini istiyorsanız sizleri Oto Experim'e bekliyoruz. Oto Experim, alanında uzman ve güvenilir kadrosuyla sizlere en detaylı ekspertiz raporunu sunmaktadır. Randevu ve detaylı bilgi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Whatsapp