TDİ motor, yakıt türünün dizel olarak belirlenen motor teknolojisidir. Enjeksiyonlu turbo dizel motora sahiptir. TDI motorlar enerjisel olarak yüksek bir verimliliği mevcuttur. TDI motor enerjiyi üreterek yüksek bir biçimde hareket enerjisine çevirebilen teknolojiye sahiptir.

oto ekspertiz

TDI açılımı Turbocharget Dricet İncetion baş harflerinden meydana gelerek İngilizceden türetilmiştir. TDI motor sistemleri motor haznesine direk olarak yakıtı püskürtmesiyle çalışmaktadır. En küçük silindir 2 en büyük silindir ise 12’dir. TDI motorun en önemli durumu ise kötü yakıt kullanılmaması gerekmektedir.

Turbocharget Dricet İncetion sözcüklerinin baş harflerinden oluşan TDI sistem, motora direkt olarak yakıtı püskürtme yöntemiyle çalışır. En küçüğü 2 silindirli ve en büyüğü 12 silindirli olan TDI motorlarda kötü yakıt kullanmamaya özen göstermek gerekir. TDI motor Volkswagen mühendislerinin geliştirmesi sonucunda çıkan bir motor türüdür. Volkswagen geniş araçlarda bu motor teknolojisi kullanmaktadır. Turbo şarj sistemi ile çalışan özel bir dizel motordur. Oldukça dayanıklı ve senelerce herhangi bir sorun yaşamadan kullanabileceğin motor teknolojisidir. TDI motorlar yakıt tüketimi performansa göre oranlayarak sizlere en iyi tasarrufu sağlamaktadır.

Oto Experim
Genellikle 1 saat içerisinde yanıt verir.

Oto Experim
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
15:56
×
Whatsapp