TDİ motor, yakıt türünün dizel olarak belirlenen motor teknolojisidir. Enjeksiyonlu turbo dizel motora sahiptir.

oto ekspertiz

TDI Motor Nedir? TDI Açılımı Nedir?

TDI motorlar enerjisel olarak yüksek bir verimliliği mevcuttur. TDI motor enerjiyi üreterek yüksek bir biçimde hareket enerjisine çevirebilen teknolojiye sahiptir. TDI açılımı Turbocharget Dricet İncetion baş harflerinden meydana gelerek İngilizceden türetilmiştir. TDI motor sistemleri motor haznesine direk olarak yakıtı püskürtmesiyle çalışmaktadır. En küçük silindir 2 en büyük silindir ise 12’dir. TDI motorun en önemli durumu ise kötü yakıt kullanılmaması gerekmektedir.

TDI Motor Nasıl Çalışır?

Turbocharget Dricet İncetion sözcüklerinin baş harflerinden oluşan TDI sistem, motora direkt olarak yakıtı püskürtme yöntemiyle çalışır. En küçüğü 2 silindirli ve en büyüğü 12 silindirli olan TDI motorlarda kötü yakıt kullanmamaya özen göstermek gerekir. TDI motor Volkswagen mühendislerinin geliştirmesi sonucunda çıkan bir motor türüdür. Volkswagen geniş araçlarda bu motor teknolojisi kullanmaktadır. Turbo şarj sistemi ile çalışan özel bir dizel motordur. Oldukça dayanıklı ve senelerce herhangi bir sorun yaşamadan kullanabileceğin motor teknolojisidir. TDI motorlar yakıt tüketimi performansa göre oranlayarak sizlere en iyi tasarrufu sağlamaktadır.

TDI motor teknolojisinin yüksek verimliliği ve performansına dair detayları içeren bu yazıyı incelediğinizde, aracınızın güçlü dizel motorunu daha iyi anlayacaksınız. Biz, OtoExperim olarak, oto ekspertiz konusunda uzman ekibimizle, TDI motorlu araçlarınızın detaylı incelemesini yaparak güvenli ve sorunsuz bir sürüş deneyimi yaşamanıza katkı sağlıyoruz. Araçlarınızın TDI motorlarını en iyi şekilde değerlendirmek ve uzun ömürlü kullanımını sağlamak için bize ulaşın. Güvenilir oto ekspertiz hizmetimizle sizi yolda tutuyoruz.

Whatsapp