Sübap Nedir? tüm detayları ile içeriğimize ulaşabilirsiniz. Araç içindeki hareket durumunu eksantirik milinden almakta olan motor üst kapağında bulunan parçaya Sübap denir. Sübap genel olarak üç adet kapak sağlayıcı görevi içerisinde gereken anda açılıp kapanmasını yapmaktadır.

Sübap Ne İşe Yarar?

Sübap’ın iki işlevi söz konusudur; Yanma sonucunda ortaya çıkan egzoz gazı nın doğru zamanda yanma odasından uzaklaşmasını sağlamakla yükümlüdür. Hava ve yakıtın karışımdan meydana gelen gazın tam oranla ilgili birimler eşliğinde kapakların açılarak salınım yapılması önemlidir.

Sübap Ayarı Nedir?

Sübapların çalıştığı ortam içerisinde ısı derecesi fazlasıyla yüksektir. çok yüksek ısı söz konusudur. Yüksek ısıdaki sübap parçaları zamanla uzama yani genişleme yapabilme durumu vardır.

Sübapta Sorun Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Direk olarak sübapta olan sorunu anlayabileceğimiz durum eğer metal çarpması tarzında bir takım sesler geliyor ise veya yakıt tüketimi konusunda fazla bir harcama durumu var ise yüksek ihtimal sübap ayarı bozuktur. Bundan dolayı devamlı olarak kontrol ettirmek şartı vardır. Oto ekspertiz hizmeti sunan firmamız, araç sahiplerinin sübaplarla ilgili olası sorunları daha iyi anlamalarına yardımcı olmak amacıyla bu bilgilendirici makaleyi sunmaktadır. Sübap ayarı konusunda yaşanan problemlerin, araçlardaki metal çarpması tarzında sesler veya fazla yakıt tüketimi gibi belirtilerle anlaşılabileceği vurgulanmaktadır. Müşterilerimize sübaplarla ilgili potansiyel sorunları kontrol etmeleri konusunda sürekli bilgi vermek, araçlarının performansını ve güvenliğini artırmalarına yardımcı olmaktadır

Whatsapp