Station Wagon Nedir konusunda detaylı bir açıklama gerçekleştirelim. Station Wagon sözlük anlamı tavan ile araç bağlantısının arka ucuna kadar uzanan ve genellikle 5 kapılı ve normal binek araçları ile kıyaslandığında daha fazla taşıma kapasitesine sahip olan araç türüne Station Wagon denir. Station Wagon araçların arka koltukları arasında uzun ve yüksek bir bagaj alanı bulunmaktadır.

Oto Ekspertiz

Station Wagon Özellikleri

Hatchback araçların uzun tasarımına benzemekte olan Station Wagon hacim olarak bagaj yapısı diğer segmentteki binek araçlarına göre oldukça yüksek bir yapısı vardır. Bundan dolayı Station Wagon araçlar taşımacılık işlevinde oldukça kullanışlı bir durumu vardır. Geniş iç bagajın hacimleri genellikle ya geniş aileler ya da küçük işletme sahipleri tarafından kullanılan araçlardır aynı zamanda Avrupa pazarında en fazla tercih edilen araçlar arasında yer almaktadır. Station Wagon araçlar konfor ve rahatlık bakımından ön planda tutulan bir sekmente sahiptir. Station Wagon’lu araçların güçlü motorları sayesinde iyi bir yol tutuşu ile beraberinde motorun güçlü olmasından kaynaklı yakıt tüketimi diğer sekmenteki araçlara göre biraz fazladır. Station Vagon’nun Türkçe karşılığı İstasyon Vagonu yada İstasyon Kasa araçlar olarak geçmektedir.

Station Wagon’un Tarihçe ve Tavsiye

Station Wagon’nun ismi 1930 yıllarının öncesinde tren istasyon ve taşımacılığında kullanılıyor olmasından kaynaklıdır. Günümüzde hem lüks hemde orta sınıf bir segment olan Station Wagon seçeneklerini bulmanız mümkündür. Markalara göre ayrımlar özelliklerine göre tabi ki fiyat standartlarında değişkenlik gösterebilir. Avrupa da en fazla satışı sırasıyla Mercedes Benz, BMW, Audi, Dacia, Ford, Hyundai, Opel, Renault, Seat, Renault, Skoda, Volkswagen, Toyata gibi en son ise Volvo araç markası karşımıza gelmektedir. Kullanıcılar yapılan araştırmalar sonucunda verimlilik açısından ve fiyat politikası bakımından Dacia ve Hyundai markasının Station Modellerini tercih etmektedir.

Oto Experim
Genellikle 1 saat içerisinde yanıt verir.

Oto Experim
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
21:14
×
Whatsapp