Otomobiller, günlük hayatta pek çok insanın kullandığı yaygın ulaşım araçlarıdır. Trafikte güvenli bir şekilde seyahat etmek için önemli güvenlik sistemleri bulunmaktadır. Bu sistemler, otomotiv sektörü tarafından sürekli olarak geliştirilmektedir. Bu sistemler arasında ABS, ESP, ve Çarpışma Önleme Sistemi gibi özellikler yer almaktadır. ABS ve ESP, günümüz otomobillerinin büyük bir kısmında standart donanım olarak bulunurken, Çarpışma Önleme Sistemi genellikle üst sınıf araçlarda standart olarak sunulur. Alt sınıf modellerde ise bu özellik opsiyondur. Yani alıcılar tarafından tercih edilirse araca eklenir.

OTO EKSPERTİZ'DE ÇARPIŞMA ÖNLEME SİSTEMİ NEDİR ?

OTO Ekspertiz'de çarpışma önleme sistemi bulunan araçlarda 30 km h/ hız geçtiğinde devreye girer . Öndeki aracın tabiki açısından mesafeyi ölçer.

Çarpışma Önleme Fren Sistemi Hangi Araçlarda Bulunur?

Çarpışma önleme sistemi, pek çok otomobil markası tarafından sunulsa da, genellikle opsiyonel olarak sunuluyor. Euro NCAP standartlarını karşılamak ve daha yüksek puanlar almak isteyen birçok firma, bu güvenlik donanımını sunuyor. Örneğin, Seat İbiza ve Leon, Volvo'nun neredeyse tüm modelleri, Mercedes, BMW, ve Audi'nin birçok modelinde çarpışma önleme fren sistemi bulunmaktadır. Ancak, bu donanımın standart olarak sunulduğu araçlar çok yaygın değil, genellikle müşterilerin isteğine bağlı olarak opsiyon olarak sunulmaktadır.

Whatsapp