Motor ana gövdesi içerisindeki motorun bütününe motor bloğu denir. Motor bloğu motorun çalışmasını sağlamakta olan diğer parçalara eşik etmektedir. Yanmaya dayanıklı ve basınca dayanıklı olan motor bloğu aracın direk olarak performansını etki göstermektedir.

Motor Bloğu Performansı

Motor blokları üretilirken dikkat edilen konu mümkün olan en hafif motor bloğunu üretirken en yüksek dayanma gücüne erişimi konusunda performans bakımından en iyi durumu taşımak zorundadır.

Oto Ekspertiz

Motor Bloğu Hangi Malzemeden Üretilir?

Günümüz teknolojisi içerisinde yer alan alüminyum alaşım kullanımı motor bloğu üretiminde en fazla tercih edilen metal grubudur. Motor bloğu üretiminde alüminyum alaşım kullanılmasının sebebi ise dayanıklılık ve hafiflik durumundan kaynaklanmaktadır. Fakat geçmiş yıllarda ise motor blokları üretiminde direk olarak demirden üretilmekteydi.

Motor Bloğu Arıza Tespiti Nasıl Yapılır?

Oto ekspertiz hizmeti sunan firmamız, araçlarınızın performansını ve güvenliğini ön planda tutarak, motor bloğu gibi kritik parçaların detaylı bir incelemesini yapmaktadır. Bu sayede, müşterilerimize en iyi hizmeti sunmayı hedeflemekteyiz. Detaylı motor incelemelerimiz, uzman kadromuz tarafından titizlikle gerçekleştirilmekte olup, araç sahiplerine güvenli ve sorunsuz bir sürüş deneyimi yaşatmayı amaçlamaktadır. Siz de aracınızın güvenliği için oto ekspertiz hizmetimizden faydalanabilir ve yolculuklarınızı emin adımlarla sürdürebilirsiniz.
Whatsapp