Krank Mili Nedir? tüm detaylarıyla sizlere tam anlatım yapmak istedik.

Oto Ekspertiz

Krank Mili Nedir?

Krank milinin bir diğer ismi ise kam mili olarak geçmektedir. Krank mili, motorlu araçların en önemli parçalarından birisidir. Krank mili alaşım bakımından döküm çelikten üretilmektedir. Krank mili kesinlikle kaynak yapılarak kullanılabilen malzeme değildir. Bu sebep dolayısıyla krank mili direk olarak döküm yöntemiyle üretilmektedir.

Krank mili, motorun bir parçası olarak geçmektedir. Krank mili piston içerisinden aldığı doğrudan hareketi dairesel hareket durumuna çevirerek görevini tamamlar. Gelen enerjinin aktarımı sağlayan volan sistemi araçların vites kutusuna ileterek işlem tamamlanır. Krank mili üretim esnasında içine açılmış olan kanalların yağlanma için sistemi için hazırlanmıştır. Krank milinin ucunda yer alan kasnak kam miline hareketi ileterek görevini tamamlar. Kam mili de su pompası dahilinde akternatöre hareket vererek devamlılık sağlanmaktadır.

Bu nedenle, aracınızın motorunu daha iyi anlamak ve güvenilir bir oto ekspertiz hizmeti almak için krank milinin önemini bilmek, sürüş deneyiminizi artırabilir ve aracınızın uzun ömürlü olmasına katkıda bulunabilir. Firmamız, uzman kadrosuyla kapsamlı bir oto ekspertiz hizmeti sunmaktadır, aracınızın güvenliği ve performansı için bize güvenebilirsiniz.

Whatsapp