Fiat EGEA sarı motor arıza ışığı neden yanar?

Fiat Egea Türkiye’de en çok tercih edilen araç modellerinden biridir. Bunun nedeni hem ekonomik hem de konforlu bir araç olmasıdır. Ayrıca az yakıt yaktığı için de kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Lakin her araçta olduğu gibi FIAT EGEA’da arıza yapmaktadır. Fiat egeanın en sık karşılaşılan arıza problemlerinden biri de sarı motor arıza ışığıdır.

Öyleyse bugün Fiat EGEA sarı motor arıza ışığı neden yanar ve Fiat Egea motor arıza lambası neden yanar? Hep birlikte öğrenelim.

Fiat Egea motor arıza lambası neden yanar?

Aracın gösterge panelinde arıza ışıkları yanar. Bu arıza ışıkları sarı renk olur. Size aracın herhangi bir parçasında arıza ya da problem var ise bu sarı ışıklar ile bildirilir. Sarı uyarı ışıkları sürücüyü araçla ilgili bilgilendirerek olası kazaların önüne geçmeyi amaçlar. Araç güvenliği için sarı arıza ışıklarının önemi büyüktür.

Fıat egea motor arıza lambası genellikle sarı yanar. Motor arıza lambasının yanmasının farklı nedenleri olabilir. Örneğin motor yağ basıncı sensöründe bir arıza olursa bu ikaz lambası yanar.

Motor Arıza Lambası Sarı Yanıyor İse Ne Yapmalı?

Motor arıza lambası farklı renklerde yanabilmektedir. Özellikle sarı ve kırmızı yanan motor arıza sensörü farklı şeyler ifade eder. Eğer Fiat egea motor arıza lambası sarı yanıyor ise motorun çalışmasında önemli bir problem var demektir. Bu nedenle de araç arıza yapıyor demektir. Arıza modu olarak adlandırdığımız bu sarı ikaz lambası motorun zarar görmemesi için aracın kendini korumaya aldığı anlamına gelir. Lakin sistem motoru uzun süre koruyamayacağı için derhal aracı servise götürmek gerekir.

NOT: Eğer motor arıza ışığı kırmızı yanıyor ise hemen aracı sağa çekiniz. Bu aracın kendini koruma altına alamadığı anlamına gelir. Araç hareket etmeden servise götürülmelidir.

FIAT Egea Motor Arıza Lambası Nasıl Söner?

Egea araçlarda motor ikaz lambası yanıyor ise aracı bir servise götürmeniz gerekir. Aracın makineye bağlanarak motor arıza lambasının neden yandığını öğrenebilirsiniz. Teknik servisteki yetkili kişiler motor arızasının sebeplerini size bir bir açıklayacaktır.

Motor arızası bir araçtaki en önemli arızalardan biridir. Çünkü motor aracın çalışmasını sağlayan parçadır ve ufak bir arıza kaza yapmanıza neden olabilir. Bunun sonucunda can ve mal kayıpları yaşanabilir. Her iki durum da oldukça üzücüdür. Bu nedenle aracınızda motor ikaz lambası yanıyor ise aracı yetkili servise götürerek problemlerin ne olduğunu kolayca anlayıp tedbir alabilirsiniz.

Oto ekspertiz hizmetlerimiz, motor arıza ışığının yanma nedenlerini detaylı bir şekilde analiz ederek, sizin ve aracınızın güvenliği için gerekli önlemleri almanıza yardımcı olabilir. Bakırköy oto ekspertiz hizmetimizle ilgili daha fazla bilgi almak ve randevu oluşturmak için ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Oto ekspertiz fiyatları hakkında bilgi verdiğimiz sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Whatsapp