Fiat Egea konforlu ve ekonomik bir araçtır. Bu nedenle herkes tarafından beğenilir. Her araçta olduğu gibi Egea da bazı durumlarda arıza verebilir. Bu arızalarda kullanıcı hataları olabildiği gibi aracın kendi sistemsel problemi de olabilir. Egea’da en sık karşılaşılan arızalardan biri klima arızasıdır.

Özellikle yaz aylarında klima oldukça önemlidir. Sıcaktan bunalmamak ve araç içinde konforlu seyahat edebilmek için klimanın çalışması gerekir. Öyleyse biz de Egea klima arızalarının nedenleri nelerdir, Egea klima neden soğutmaz, Egea klima neden kötü koku yayar içeriğimiz ile sizlere yardımcı olmak isteriz.

O zaman başlayalım.

Egea Klima Arızalarının Nedenleri Nelerdir?

Her araçta olabildiği gibi egea araçlarının da klimaları bazı dönemlerde arızalanmaktadır. Bunun bir çok sebebi vardır. Örneğin aracınızın klima bakımlarını yaptırmazsanız klima arızaları oluşur. Bunlar;

· Polen filtresi tıkanırsa

· Klima gazı bitmiş ise

· Klima kapatma tuşu bozulursa

· Klima motoru bozulduysa

· Kompresör rölesi bozulursa

· Klima radyatörü tıkanmışsa

Fiat Egea Kliması Neden Soğutmaz?

Fiat Egea kliması ile ilgili bir çok şikayet alınmaktadır. Bunların en başında da klima neden soğutmaz sorusu vardır. Fiat Egea kliması soğutmuyor ise 3 neden vardır. Bunlardan biri aracın klima gazı bitmiş, ikincisi klima hatlarında kaçak olması, son olarak da radyatör tıkanmış olabilir.

Eğer aracınızın klima gazı bitmiş ise yetkili servise götürüp dolum yapmanız gerekir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta aracın klima gazında kaçak olup olmadığıdır. Eğer kaçak var ise yetkili servis bu kaçağı tamir etmelidir. Yoksa sürekli klima gazı bitecek ve sorun yaşayacaksınız.

Egea Kliması Sürekli Açık Kalıyorsa ne yapmalı?

Aracınızın kliması sürekli açık kalıyor ise klimanın kompresör rölesinde meydana gelen bir arıza var demektir. Bunun yanı sıra klima açma kapama tuşu da arızalanmış olabilir. Tüm bunların çözümünü yetkili servisten alacağınız destek ile çözebilirsiniz.

Fiat Egea Klimadan kötü koku neden gelir?

Bunun en önemli nedenlerinden biri polen filtresinin eskimiş olmasıdır. Bir diğer nedeni ise klima gazı eskimesinden kaynaklanır. Eğer klimanız kötü koku yayıyor ise polen filtresini değiştirip klima gazını yenileyebilirsiniz.

Son Notlar

Araç klimanızın düzenli bakımı, sadece konforlu bir sürüş sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yakıt tüketiminin azalmasına da katkıda bulunur. Oto ekspertiz hizmetlerimizle, aracınızın klima sistemi dahil olmak üzere tüm önemli bileşenlerini detaylı bir şekilde kontrol ederek, sürüş güvenliğinizi ve konforunuzu Oto Experim garantisi ile sağlıyoruz. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp