Fiat Egea Arıza Lambası Söndürme

Fiat Egea ülkemizde en çok tercih edilen araçlardan biridir. 2017 yılında Türkiye’de en fazla satılan araçlardan biri olmuştur. Uygun fiyatlı olması nedeni ile insanlar tarafından tercih edilen bir modeldir. Bunun yanında yakıt tüketimi konusunda da son derece başarılıdır.

Her otomobilde olduğu gibi Fiat egea ’da da belli zamanlarda arıza lambaları yanabilir. Her bir simgenin farklı bir anlamı bulunur. Bunların ne anlama geldiği ve nasıl söndürüleceği ise insanlar tarafından merak konusu oluyor..

Oto ekspertiz

Fiat Egea Arıza Lambaları

Araçlarda arızalanma gibi durumların meydana gelmesi insanların canını sıkan bir durumdur. Araç ile ilgili arıza durumları, gösterge panelinde farklı uyarılar ile kendini gösterir. Her bir simgenin farklı bir anlamı vardır ve hepsi insanlar tarafından merak edilir. İkaz lambalarının yanması insanların panik olmasına neden olabilir.

Fiat egea araçlarda kontak anahtarı MAR konumuna getirildiği zaman, gösterge panelinde bir uyarı ışığı görürsünüz. Motorun çalışmasının ardından bu ışık kendiliğinden sönecektir. Devrede bir sızıntı olması halinde düşük fren hidroliği seviyesi uyarısı ile karşılaşmak mümkündür.

El freni çekili olduğu zaman gösterge panelinde el freni çekili uyarı lambası yanar. Araç hareket halinde ise o zaman sesli bir şekilde de uyarı olacaktır. Dikkat uyarı lambası araç hareket ederken yanarsa o zaman el freninin çekili olmadığına bakılması gerekir.

Genel Arıza Uyarıları Nelerdir?

Genel arıza durumunda Fiat Egea araçlarda sarı lamba yanar. Bu lamba çeşitli durumlarda yanabilir. Motor yağ basıncı sensöründe arıza meydana gelmesi halinde uyarı lambası yanabilir. Böyle bir durumda kişilerin vakit kaybetmeden bir Fiat Servisine gitmesi gerekir.

Ataletli yakıt kesme anahtarının tetiklenmesi durumunda da araçlarda uyarı lambası yanar. Yağmur sensörü arıza durumunda uyarı lambasının yanması durumu yağmur sensöründe arıza oluştuğunun göstergesidir. Bu durumda da kişilerin yetkili bir Fiat servisi ile iletişime geçmeleri gerekir.

Park sensörü arızalanması halinde de uyarı lambaları yanabilir. Bunun yanında kişilerin hız limitini aşması halinde de gösterge panelinde uyarı lambası yanar.

Fiat Egea Motor Arıza Lambası Nasıl Söndürülür?

Egea araçlarda motor arıza lambasının yanması halinde bu ikazın söndürülmesi için yetkili bir servis ile iletişime geçilmesi gerekir. Yetkili kişiler aracı bilgisayara bağlar ve bu şekilde sorunların giderilmesini sağlar. Motor arıza lambasının yanması araçlarda ciddi bir genel sistem problemi olduğunu gösterir. Bu nedenle kişilerin bu uyarı ışığını dikkate alması son derece önemlidir.

Kişilerin can güvenliği açısından da araçlarda motor arıza lambasının neden yandığının kontrol edilmesi gerekir. Araçlardaki problemlerin çözülmesinin ardından uyarı lambası da yetkili servis tarafından kolay bir şekilde söndürülür. Araçların bakımlarının düzenli bir şekilde yapılması halinde bu tarz uyarılar ile karşılaşmazsınız.

Araçlarda motor arıza lambasının neden yandığının anlaşılabilmesi için araçların bilgisayara bağlanması son derece önemlidir. Bu şekilde problemin ne olduğu ile alakalı detaylı bir bilgi elde etmek mümkündür. Arızanın onarılma işleminden sonra araç beyninden bilgisayar yardımı ile uyarı ışığının söndürülmesi mümkündür.

Fiat Egea Yağ İkaz Lambası Nasıl Söndürülür?

Fiat Egea yağ bakım işareti bazı durumlarda yanabilir. Bu ikaz ışığını manuel bir şekilde söndürülmesi mümkün değildir. Araçlarda yağ ikaz lambasının söndürülmesi için aracın bilgisayara bağlanması gerekir. Aracın gösterge panelinde yağdanlık işaretinin yanında kalan kilometre yazar. Bu aracın yağının ömrünü gösteren bir uyarıdır.

Eğer gösterge panelinde yağdanlık işareti yanıp sönüyorsa bu durum aracın yağ bakımının geldiğini gösterir. Bu nedenle aracın yağ bakımının yapılması son derece önemlidir.

Fiat Egea Arıza Lambası Söndürme

Fiat ülkemizde en çok tercih edilen araçlardan biridir. 2017 yılında Türkiye’de en fazla satılan araçlardan biri olmuştur. Uygun fiyatlı olması nedeni ile insanlar tarafından tercih edilen bir modeldir. Bunun yanında yakıt tüketimi konusunda da son derece başarılıdır.

Her otomobilde olduğu gibi Fiat Egea’da da belli zamanlarda arıza lambaları yanabilir. Her bir simgenin farklı bir anlamı bulunur. Bunların ne anlama geldiği ve nasıl söndürüleceği ise insanlar tarafından merak konusu oluyor.

Ayrıca, yağ ikaz lambasının yanması durumunda manuel bir müdahalede bulunmak mümkün değildir. Bu durumda, aracın bilgisayarına bağlanarak yağ bakımının zamanının geldiği kontrol edilmelidir. Her iki durumda da düzenli bakımın ve gerekli müdahalelerin yapılması, sürücülerin can güvenliği ve aracın performansı açısından önemlidir. Oto Experim, araç sahiplerine bu tür sorunlar konusunda doğru bilgi ve çözüm önerileri sunmaktadır. Oto ekspertiz hizmetimize başvurarak, aracınızın sağlığını ve güvenliğini koruyabilirsiniz. Oto Experim iletişim sayfamızı ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp