Fiat Egea Türkiye’de en çok tercih edilen araçlardan biridir. Uygun fiyatlı, tüketici dostu bu arabalar yakıtı az yaktığı içinde sıklıkla tercih edilmektedir. Memnuniyet yüksek olsa da araç bazı durumlarda arıza vermektedir. Fiat Egea arızalarının anlamlarını öğrenmek isteyen kişiler ise yanıtını internette aramaktadır. Carranty olarak bugün sizlere Fiat EGEA 29d arızası nedir bahsedeceğiz.

Fiat Egea 29d arızası nedir?

FIAT egea 29d arızası araç bakımına 29 gün kaldığını belirtmek için araç ekranında beliren bir semboldür. Çoğu zaman 29d yazısının yanında bir anahtar işareti belirir. Aslında 29d işareti bir arıza değildir. Bir uyarıdır. Araç bakımına 29 gün kaldığını ve bu sürede aracın tüm eksiklerinin giderilmesi gerektiğini söyler.

Fiat Egea 29D Lambası Yanarsa Ne Yapmalı?

Eğer egea aracınızda 29d arızası olursa aracın gerekli tüm bakımlarını yaptırmanız gerekir. Örneğin araç dışında bulunan lambalarda bir arıza var ise diş lamba arıza ışığı yanar. Bunu tamir ettirmeniz gerekir. Aracın yağ basıncı düşüyor ise düşük motor basıncı lambası yanar. Akü şarjı azaldı ise akü lambası yanar. Bu da aracınızda elektriksel problemler yaşanması anlamına gelir.

Yani kısacası 29d uyarısı aldığınız zaman aracınızın tüm eksiklerini tamamlamanız için 29 gününüz kalmış demektir. Bu nedenle egea arıza lambaları kontrol edilmeli ve aracın tüm bakımları yapılmalıdır.

Fiat Egea 29D uyarısı alınca ne yapmalıyım?

Aracınız ile ilgili istenmeyen bir durum yaşamanız ikaz lambalarını dikkate almazsanız mümkündür. Örneğin aracınızda bir ikaz lambası yanıyor ama anlamını bilmiyor olabilirsiniz. Ama bu problemi önemsemeniz gerekir. Çünkü aracınızın önemli bir parçasında arıza olabilir ve bu küçük arıza eğer tamir edilmezse aracın kritik parçalarına zarar verebilir. Bu nedenle 29d uyarısı alınca vakit kaybetmeden aracınızın kontrollerini yaptırmanızı öneririz.

Lastik basıncı, yakıt rezarvi, park sensörü, kaputun açık kalması gibi basit problemlerin bile ikaz lambası bulunmaktadır. Bu ikaz lambalarını bildiğiniz gibi diğer Egea ikaz lambaları ile ilgili de fikir sahibi olmanız gerekir. Bu aracı hem daha uzun ömürlü hem de daha güvenli kullanmanızı sağlar.

Oto Experim
Genellikle 1 saat içerisinde yanıt verir.

Oto Experim
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
22:05
×
Whatsapp