Direksiyon Kutusu Nedir sorunuzu açıklayıcı ve net anlatım ile sizlere iyi bir içerik hazırladık. Bir aracı kontrol edebilmek için direksiyon kutusu mekanizmasına sahip olmamız gerekmektedir. En az motor ve şanzıman kadar öneme sahip olan direksiyon kutusunun mevcut işlevi ve direksiyon kutusu arıza belirtilerinden sizlere detaylı bir anlatım gerçekleştireceğiz. Aslına bakarsanız basit bir tanım ile direksiyon kutusunun sistemi arasındaki durum aracınızın tekerleklerinin maksimim kontrol çerçevesinde güvenli sürüş imkanı sağlamaktadır.

Direksiyon Kutusu Arızası Nasıl Anlaşılır

Aracınızın en önemli kontrol mekanizmalarından biri olan direksiyon sisteminin büyük bir bileşeni olması doğrusal bir sistem içersin de yer almasından kaynaklıdır. Direksiyon sistemi araç içinde en fazla çalışan ve en fazla arızaya sebebiyet veren parçaların arasında yer alan direksiyon kutusu oluşabilecek arızaların önceden belirtileri hissedilecek düzeyde olması mümkündür.Direksiyonda oluşan boşluk, direksiyonu çeviriken gelen ses, direksiyon sertleşmesi, direksiyon toparlama sorunu ve direksiyon kutusu yağ kaçağı gibi örneklendirebileceğimiz belirtileri olabilir.

Direksiyon Kutusu Fiyatları

Direksiyon kutusu fiyatları tamamen aracın marka model ve yaşına göre değerlendirilir. Ortalama bir aracın fiyatı 1000₺ civarındadır orta sekment bir araç için 4000₺ başlayarak yüksek sekment araçlarda ise 8000₺ kadar direksiyon kutusu mevcuttur.

Direksiyon Kutusu Tamiri

Direksiyon kutusunun pahalı olmasından dolayı kullanıcılar direksiyon kutusu tamiri yöntemini oldukça kullanmaktadır. Dişliler ve kaçakları kapatacak silikon yapıların değişimi iyi bir usta tarafından yapılır ise direksiyon kutusu tamiri mümkündür. Fakat riskli bir işlem olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Direksiyon Kutusu Tamir Fiyatı

Tabiki araç marka ve model ve yıla göre değişkenlik göstern direksiyon kutusu tamir fiyatını ortama olarak 1000₺ ile 2500₺ arasında bir fiyat politikası uygulanmaktadır.

Oto Experim
Genellikle 1 saat içerisinde yanıt verir.

Oto Experim
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
08:26
×
Whatsapp