Satın aldığınız aracın sıfır olması ya da ikinci el olarak alınan aracınızın dış yüzey kapsamında bir çok etkene maruz kalmaktadır. Örnek verecek olursak Güneş ışınları, Kimyasal Tozlar, Asit Yağmuru, Araç yıkamada kullanılan kimyasallar, Fırçalama darbeleri ve içeriği bilinmeyen bileşenler olarak dahada sıralayabilceğimiz etkenler aracınızın boya durumuna zarar vermektedir.

Oto Ekspertiz

Bu etkenler göz önünde bulundurulduğunda araç boyasında Aşınma sonucunda araç boya üzerinde gerçekleşen yıpranmaları önlemek adına araç boyasında aşırı matlaşmai solgunluk ve suya dayanıksız bir hala gelir. Zaman içerisinde bu dış etkenler verniklenerek boyaya hatta astara zarar verecek durumda olacaktır.

Oto Experim olarak size tavsiyemiz araçlarınızın yıl içerisinde 1 ve ya 2 kere boya koruma yapılmasını uygun görmekteyiz. Bununla beraberinde aracınızın boya yüzeyini tamamen koruma altına alınıp dış etkenlerden sizi %100 koruyacak bir durumda olmuş olursunuz. Hatta yıl içerisindeki araç yıkama maliyetiniz düşecektir. Eğer ekspertiz konusunda fiyat bilgisi alacaksanız bizi ziyaret edebilirsiniz.

Whatsapp