Otomobil sektörü, sanayi dünyası içerisinde en büyük paya sahip olan sektörlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca ülkemizde ve diğer tüm gelişmiş ülkelerde en çok talep gören teknoloji ve sanayi kollarından da biri olarak bilinmektedir. Bu yönde de tüm dünya genelinde yaşanan gelişmeler kapsamında söz konusu otomobil sektöründe birtakım kolaylıkların sağlandığını ve yeni hizmetlerin kullanıcılara sağlandığını söyleyebiliriz.

Oto Ekspertiz

Bu kolaylıklar kapsamında exper hizmetlerinin ilk örnek olarak gösterilebileceği yönünde de bilgi verebiliriz. Bu otomobillerde yaşanan gelişmelerden biri de airbag donanımı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu donanım dahilinde sorulan airbag nedir sorusuna da detaylı bir şekilde cevap verebilir ve bu yönde incelemeler yapabiliriz.

Airbag Genel Tanımı

Otomobillerde yaşanan gelişmeler kapsamında, ilk olarak kazalarda meydana gelen can kayıpların asgariye indirilebilmesi için sürekli olarak çalışmaların devam ettiğini ve bu yönde de yeni gelişmelerin kaydedildiğini söyleyebiliriz. Bu bağlamda airbag icadının da can kayıplarını önleyebilmek için uygulandığını söyleyebiliriz. Airbag nedir sorusuna genel olarak verebileceğimiz cevap, arabaların çarpışmaları sonucu içerisine gaz dolan ve bu sayede de kullanıcıları korumayı amaçlayan bir sistemdir, olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu cevap dahilinde her arabada airbag bulunmadığını, ancak yüksek modelli arabaların hemen hemen tamamında bu sistemin yer aldığını söyleyebiliriz.

Airbag Bölümleri

İnflatör bölümü, Steering Wheel mekanizması, Airbag hava bölümü ve Nitrogen gaz bulunduran bölüm ile crash sensor bölümleri, bu sistem dahilinde bulunmaktadır. Yani airbag nedir sorusu kapsamında, bu sistem dahilinde son derece kompleks bir yapının söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Bu yapı aracılığı ile kullanıcıların olası bir kaza sonucunda en az zarar ile kazayı atlatmaları amaçlanmakta ve sürekli olarak airbag uygulamalarında da gelişim sağlanabilmektedir. Dolayısı ile de söz konusu sistemin tek tip olmadığını ve çeşitlerinin bulunduğunu da söyleyebiliriz.

Airbag Çeşitleri

Her türlü marka ya da model içerisinde bulunan airbag sisteminin farklı olabileceğini söyleyerek başlayabiliriz. Airbag nedir sorusu için verdiğimiz cevap kapsamında geçerli olan amaç dahilinde, her arabada bulunan airbag sistemin aynı amaçla kurulduğunu da bu noktada belirtebiliriz. Ancak çalışma sistemleri bakımından ya da mekanizma sistemleri bakımından birtakım farklılıklar söz konusu olabilmektedir. Bu bakımdan satın alacağınız otomobilin airbag sisteminin son güncellemeler ile arabada mevcut bulunduğu yönünde bir kontrol yapabilir ve bu yönde de satın alma konusunda bir karar verebilirsiniz. Son derece büyük bir öneme sahip olan bu sistem içerisinde bulunan mekanizmaların çalışır durumu, bakımları ve diğer bunun gibi özelikleri yönünde de tespitler yapabilir ve bu yönde satın alma konusunda bir karar verebilirsiniz. Şimdi de bu tespitlerin nasıl yapılabileceği yönünde bilgi verebilir ve incelemelerde bulunabiliriz.

Airbag Bakım ya da Arıza Tespiti

Bu sistem dahilinde meydana gelen bir arızayı tespit edebilmek ve bu yönde de bakım ya da onarım işlemine devam edebilmek için farklı seçenekler ile testler uygulayabilirsiniz. Eski dönemlerde kalmış olan manuel arıza tespit uygulamaları aracılığı ile bir tespit işlemi yapılabilmektedir. Ancak bu yönde tam ve kesin bir sonuç elde edememe ihtimali de söz konusu olabilmektedir. Bunun yanı sıra tamamen bilgisayar destekli yazılımlar üzerinden ve diğer dijital donanımlar üzerinden arıza tespitlerinin kolayca yapılabildiğini ve bu sayede de ilgili onarım ya da bakım yönlendirmelerinin yapılabildiğini söyleyebiliriz. Bu hizmetleri de oto exper servisleri aracılığı ile alabilirsiniz. Firmamız da bu yönde piyasanın en kaliteli firması konumun ile tüm kullanıcılara hizmet vermeye devam etmektedir.

Oto Experim
Genellikle 1 saat içerisinde yanıt verir.

Oto Experim
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
14:47
×
Whatsapp