Oto Ekspertiz Nedir?

Oto Ekspertiz, kullandığınız aracı satmak veya takas etme işlemlerini yapma da bakımı hakkında güvence altına almanın en kolay yollarından bir tanesidir. Ekspertiz kelimesi Fransızca kökenli bir sözcük olup ‘’Belirli bir konuda Teknik bilgilere sahip kişi’’ anlamına gelir. Otomobilinizin modeline göre teknik ve alt yapısal durumu hakkında bilgi sahibi olup genel yorumlar yapan işletmeye de Oto Ekspertiz denilmektedir.

Oto Ekspertiz işlemini yaparken aracınızın en küçük noktasına kadar her yerini analiz ettirebilirsiniz. Örneğin aracınızda yıpranma, gövde hasarı, aşınma vb. durumlar varsa bunlarla ilgili bilgiler alarak devamında neler yapabileceğiniz hakkında yardımlar isteyebilirsiniz. Ek olarak işlemi yaptırdıktan sonra genellikle size bir rapor sunulur ve buraları en kısa sürede tamir ettirmeniz istenir.

Genellikle kişiler tarafından aracısız bir biçimde yapılan bu uygulamayı insanlar ikinci el araç almak istediklerinde veya satmak istediklerinde karşı taraf ile anlaşarak yapılır. Bu işlemin yapılma nedeni aslında araç hakkında verilen bilgileri tamamen ölçüp doğru veya yanlışlığını öğrenmektir.

Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Aracınıza Oto Ekspertiz yaptırmak istiyorsanız öncelikle alanında en profesyonel kişilerle çalışmanızı öneriyoruz. Çünkü sektörde birçok kişinin yer alması oldukça fazla karmaşıklığa neden olmakta. Özellikle Oto Experim firması olarak size aracınızın en uygun şekilde işlemlerinizi tamamlayıp teslim ediyoruz.

Aracınızı Oto Ekspertize verdikten sonra yaptırmak istediğiniz her işlemi basit bir şekilde erişebilirsiniz. Özellikle aracın geçmişte yaşanan kaza ve benzeri durumlarına kadar öğrenebilirsiniz. Bütün normal hizmetlerin yanında satın almak istediğiniz aracı Oto Ekspertize getirirseniz satıcının size sunduğu bilgilerin doğruluğuna ve aracın ne kadar sağlam olup olmadığını da öğrenebilmeniz mümkündür. Üstelik almak istediğiniz araç hakkında bilgiler öğrenmek ve incelemeler yaptırmak sizin kararınızı daha fazla netleştirebilen adım olacaktır.

Aracınızı Oto Ekspertize getirdiğinizde sırasıyla aşağıda yer alan adımlar güvenli bir şekilde uygulanmaktadır;

· İlk önce aracın motor kısmı teste alınır. Büyük veya küçük demeden bir sorun görünüyorsa direkt olarak rapor bölümüne yazılır.

· Ardından Uzman Kişiler aracın geçmişte yaşadığı kazaları, parça değişimlerini ve yapılan mekaniksel hataları kontrol ederler.

· Araçta bulunan güç ölçümleri yapıldıktan sonra Tork ölçümüne de bakılır.

· Bütün bu adımlardan ziyade ufak detaylara sahip olan güç ölçümleri de yapılarak rapor tamamlanır.

· Araç sahibine rapor teslim edilir, araçta acil olarak yapılması gereken bakım yerleri hakkında da detaylı bilgi sunulur.

Oto Ekspertiz Fiyatları Ne Kadar?

Oto Ekspertiz fiyatları her firmanın kendi belirlediği aralıkta değişkenlik göstermektedir. Aşağıda yer alan bölümde firmamızın belirlediği fiyatlara ulaşabilirsiniz.

· Motor Mekanik: 220 TL

· Kaporta Boya: 270 TL

· Garantili Full Paket: 400 TL

· 4X4 Garantili Full Paket: 500 TL

Oto Experim
Genellikle 1 saat içerisinde yanıt verir.

Oto Experim
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
07:57
×
Whatsapp