Oto Eksper ile Araçta Hasar Varsa Anlar mıyız?

Oto eksper ile araçta hasar varsa anlar mıyız en sık sorulan sorulardan biridir. Ekspertiz raporu aracın checkup raporu gibi düşünebilirsiniz. Araçla ilgili bilmek istediğiniz ne varsa öğrenebileceğiniz bir rapordur. Alanında uzman kişilerle birlikte teknolojik cihazların bir araya gelerek hazırlanan rapor sıfır hatalı bir şekilde sunulmaktadır. Bu anlamda aldığınız rapor aracın ne durumda olduğunu tamamen ortaya koymaktadır. Bu rapora bakarak aracı gönül rahatlığı ile değerlendirebilir ve rapor durumuna göre satışı sonlandırabilirsiniz.

Ekspertiz Raporunda Ortaya Çıkan Gerçekler

Oto eksper ile araçta hasar varsa anlar mıyız 2.el araç almak isteyenlerin sordukları bir sorudur. Sorunun cevabı evettir. Eğer araçla ilgili bir hasar durumu söz konusu ile raporda bu bilgi yer almaktadır. Hatta araçta var olan değişimler, boyalı olan yerler ayrı ayrı gösterilmektedir. Aracın kaza yapıp yapmadı, araç üzerinde haciz olup olmadığı gibi daha farklı bilgilere de bu raporla ulaşabilmektesiniz. Bu anlamda bu rapor sayesinde araçla ilgili gizli saklı hiçbir bilgi kalmadığı gibi sizde aracı daha iyi tanıyabilmektesiniz.

Ekspertiz Raporunda Araçta Nelere Bakılmakta?

Ekspertiz raporu son yıllarda 2.el araba piyasasında en sık kullanılan ifadelerden biri olmuştur. Araç almak isteyen kişilerin araçlarla ilgili detay bilgi sormak yerine bu raporun olup olmadığını sormaları çoğu zaman alış verişin sonlanmasında yeterli olmaktadır.

Bu rapor içerisinde araçlarda incelenen birçok nokta bulunmaktadır. Detaylı bir ekspertiz raporunda aracın her durumu değerlendirilmektedir. Araçla ilgili tüm özelliklerin çalışıp çalışmadığı, aracın motor durumu, aracın beyin durumu, aracın tekerleklerinin durumu, aracın fren sistemi, aracın el freni sistemi, aracın güvenlik sistemi, aracın boya durumu, aracın kaporta durumu vs. gibi daha detay bilgileri bu raporda bulabilmektesiniz. Oto eksper ile araçta hasar varsa anlar mıyız kısmında ise aracın kazalı olup olmadığı araca ait değişe bir parça olup olmadığı anlaşılacağı gibi mevcut bir hasar durumu söz konusu ise buda raporda çıkmaktadır. Hatta size sorun çıkarabilecek durumlar söz konusu ise bu bilgiyi bile rapor içerisinde bulabilmektesiniz.

Ekspertiz Raporu Alınması Zorlu Bir Süreç Mi?

raç alımlarında istenilen bu belgeyi almak istediğiniz zaman bu belgeyi alabileceğiniz belli firmalar bulunmaktadır. Bunlarla iletişime geçerek belgeye sahip olabilmektesiniz. Genellikle randevulu bir şekilde çalışmaktadırlar. Bu nedenle aniden çıkıp gitmeniz karşılığında işleme alınabilirsiniz fakat belli bir süre beklemeniz gerekebilir. Bu nedenle satış sırasında bu belgeyi almak yerine öncesinde rahat bir zamanda temin edip elinizde hazır bulundurmanız süreci hızlandırmanız için önemli bir adım olabilmektedir.

İşlem süresi ise rapor içerisinde yer almasını istediğiniz kriterlere göre değişmektedir. Kaporta, motor, boya, genel değerlendirme istendiğinde işlem daha kısa sürmektedir. Araçla ilgili tüm bilgilerin raporlanması işleminde ise tüm kriterler tek tek inceleneceği için işlem süresi daha da uzamaktadır. Bu anlamda aracı 24 saat bırakmanız bile söz konusu olabilmektedir.

Ekspertiz Raporunda Olmazsa Olmazlar Nelerdir?

Almak istediğiniz araçla ilgili ekspertiz rapor istediğiniz de eğer yaptırabiliyorsanız tüm bilgilere almaya çalışmanız sizin için en iyisi olacaktır. Belli noktaların belirlenmesi isteniyorsa eğer ilk olarak motor durumuna baktırmalısınız. Aracın kaporta durumu ve değişen parça söz konusu mu bununda araştırılması sizin açınızdan önemlidir. Oto eksper ile araçta hasar varsa anlar mıyız sorusu bu durumda sık sık sorulan bir sorudur. Evet, anlaşılan bir durumdur ve raporda olmasınız isteyebileceğiniz bir özelliktir. Araçla ilgili borç sorgulamasını da yapmanız daha sonra sorun yaşamamanız anlamında önemli bir detaydır.

Oto Experim
Genellikle 1 saat içerisinde yanıt verir.

Oto Experim
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
08:29
×
Whatsapp