Şubemiz dünyanın en gelişmiş oto test ekipmanlarıyla ve profesyonel kadrosu ile hizmetinizdedir.

Kurumsal yapısıyla siz değerli müşterilerimizin oto expertiz ihtiyacını garantili olarak karşılamaktayız.

TÜRKİYE’nin en güvenilir OTO EXPERTİZ Markası OTOEXPERİM Avcılar Oto expertiz şubemizde tarafsız, bağımsız ve garantili hizmet sunulmaktadır.

%100 Müşteri memnuniyet odaklı hizmet veren servisimizde müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını düşündük. Ayrıcalıklı hizmet anlayışı ile anında noter hizmeti sunan şubemizde bulunan cafesinde keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Avcılar oto expertiz şubemizde aracınız ile ilgili tam kapsamlı expertiz raporu hazırlanır.

Aracın expertiz işlemleri sırası ile şu şekildedir;

İç kondisyon expertiz, Dış kondisyon expertiz, Kaporta boya değişen kontrolleri, Elektronik donanımsal kontrolleri, lift üzerinde mekanik alt takım kontrolleri, Yanal kayma testi, Süspansiyon testi, Fren testi, Dyno (Motor güç) testi yapılmaktadır.

Güvenini teknolojiden alan OTOEXPERİM her zaman yanınızdadır.

İstanbulda oto ekspertiz firmalarının sayıları oldukça fazladır. Bu sayede ikinci el bir araba satın almak istediğiniz zaman Avcılar oto ekspertiz firmalarından aracı kontrol etmesi için yardım talebinde bulunarak bir hizmet alabilirsiniz. Bu firmalar sizlerin aracınızı alarak her bir sistemini kontrolden geçirecektir. Bu sayede almaya karar verdiğiniz aracın değişen tüm parçalarını her hangi bir kazaya karışıp karışmadığını her hangi bir kaporta değişimi oldu mu ya da boya değişimleri konusunda ger sorunun yanıtına sahip olacaksınız. Ülkemizde bunu yapmak için de uygun bir fiyat aralığı belirlenmiştir.

OTO EKSPERTİZ VE OTO EKSPERTİZ RAPORU NE DEMEKTİR

Bir aracın oto ekspertiz sektörü içinde çalışan şirketler tarafından ya da bir uzman araba ustası tarafından baştan aşağıya incelenerek kontrol edilmesi işlemine oto ekspertiz deniyor. Bu yapılan işlem sayesinde aracın geçmiş dönemde geçirdiği kazalardan tutun da değiştirdiği parçalara kadar bir çok bilgiye erişebiliyorsunuz.

Bu sırada araç oto ekspertiz işleminden geçerken bir çok test uygulamasına alınıyor. İşte bu konuda da yapılan testlerin değerlendirilerek bir rapor haline getirildiği haline araç ekspertiz raporu deniyor. Bu konuda Avcılar oto ekspertiz firmalarından yardım alabilirsiniz.

OTO EKSPERTİZ İŞLEMİNİN ÖNEMİ NEDİR

Her araç uzaktan görüldüğü gibi temiz ve bakımlı değildir. Bir araca baktığınız zaman bu aracın geçmişte kazalar atlattığını ya da her hangi bir kaporta boya ve parça değişimi yaptığını tahmin edemezsiniz. İşte bundan dolayı ikinci el araba piyasalarında gafil avlanabilirsiniz. Bu konuda ancak Avcılar oto ekspertiz şirketlerinden yardım alarak aracın her hangi bir parça değişimine girdiğini ya da kaza yapıp yapmadığını anlayabilirsiniz. Çünkü bu şirketler araç üzerinde yapacakları ir takım deneyler ile bu araçları kontrol edecekler. İncelemeler sonucunda da aracın geçmişinde ne durumda olduğu ve geçmişten bu yana araç üzerinde nelerin değiştiği saptanacaktır. Bu şekilde siz de ikinci el araba satın alırken gafil avlanmış olmayacaksınız.

Oto Ekspertiz İşlemi Sırasında Arabalara Hangi Testler Uygulanıyor
Yapılacak olan oto ekspertiz işleminde aracınız bir çok testin içinde bulunacaktır. Bu testler sonucunda ortaya bir oto ekspertiz raporu çıkarılmış olacak. Peki satın almak istediğiniz araca uygulanacak olan bu testler nelermiş bir göz atalım.

  • İlk olarak motor testi aracınıza uygulanacak. Bu test ile aracınızın gücü performansı ve aşında dayanımı belirlenecek.
  • Ardından dyno testi ile hız kalibresi ve takometre değerlerindeki hata payı ölçülecek.
  • Yol sürüş simülasyonu ile aracın yol tutuşundaki hataları belirlenecek.
  • Çeşitli hava sıcaklık nem ve basınç değerleri altında aracın motor gücü ölçülecek.
  • Motorun ürettiği gücün aktarma organlarında meydana gelen sürtünmeden ne kadarı kaybolduğu hesaplanacak.
  • Maksimum tork değeri hesaplanacak.
  • Şanzıman aralık ölçüsü yapılacak testle hesaplanacak.
  • Tekerleklerdeki gücün ölçümü hesaplanacak.
  • Standart fren sistemlerine uygulanan test ile aracın fren kabiliyetleri belirlenecek.

OTO EKSPERTİZ İŞLEMİ İÇİN PİYASADAKİ FİYAT ARALIĞI HAKKINDA

Ülkemizde çok sayıda oto ekspertiz firması bulunduğundan dolayı bu hizmette belirli bir fiyat aralığı ülkenin her yerinde geçerlidir. Ancak bu hizmeti Avcılar oto ekspertiz şirketlerinden alırsanız sizi maddi açıdan zorlamayan bir hizmet bedeli ödeyebilirsiniz.

TÜM ŞUBELER

Oto Experim
Genellikle 1 saat içerisinde yanıt verir.

Oto Experim
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
09:11
×
Whatsapp